starší žáci

Amaterský fotbalový klub Letovice - znak

Zprávy s tématem starší žáci

Shrnutí podzimní části starších žáků - sezóna 2016/2017

Po polovině soutěže jsme na 9. místě z 12 účastníků. Na svém kontě máme 3 výhry a 8 porážek při skóre 8:37. I když to podle čísel nevypadá ideálně, tak se nám podařilo během podzimní části vhodně doplnit mužstvo a zpět se také na zimní přípravu vracejí všichni zranění hráči. Nyní máme aktuálně v kádru 14 hráčů s možností využívat posily z mladších žáků, přičemž naše soutěž se hraje systémem 8+1. Jsme tak na dobré cestě. Našim cílem je uhrát co nejlepší výsledky až v jarní části soutěže. Každý z hráčů má snahu přes zimu na sobě zapracovat. Pro zpestření zimní přípravy sehrajeme několik turnajů a přátelských zápasů.

Autor zprávy: Ing. Seidl Milan

Další posily do týmu starších žáků

V polovině září se náš tým rozrostl o dva nové hráče. Jedná se o Tomáše Hořínka r.n. 2003 a Filipa Křečka r.n. 2002. Doufáme, že se bude oběma dařit a pomohou tak k lepším výkonům našeho týmu. Na trénincích se oba hráči zatím projevují velmi dobře.

Do nové sezóny 2016/2017 s posilami

Do další sezóny naší soutěže vstupujeme s několika novými hráči, za což jsme nesmírně rádi. V letovickém dresu se opět objeví navrátilci z FK Kunštát Oldřich Dvořáček a Tomáš Royt. K fotbalu se opět po pauze vrací Martin Špidlík a Jakub Čapka. Škoda jen, že nevyšel návrat na fotbalový trávník Danielu Synkovi, kterého trápí zranění. Doufáme, že bude co nejdříve v pořádku a připojí se k nám. V současné době máme v základním kádru 15 hráčů s možností využívat posily z mladších žáků.

Termíny tréninků a rozpis zápasů podzim 2016, hodnocení zápasů

Tréninky jsou v pondělí a středu 16.30 - 18.00 hod. na hřišti AFK Letovice, začínáme v pondělí 22.8. 2016. V zimním období (listopad - březen) jsou tréninky v úterý a čtvrtek 16.30 - 18.00 hod. v tělocvičně ZŠ Komenského Letovice. Začínáme v úterý 8.11. 2016.

Rozpis zápasů

01. kolo neděle 28.08. 10.00 hod. LETOVICE - Cetkovice/Velké Opatovice 1:4

Hodnocení:

V prvním kole jsme na našem hřišti přivítali sdružené mužstvo Cetkovic a Velkých Opatovic. Určitě jsme chtěli bodovat, ale bohužel neproměňování šancí a absence zraněného Dominika Horvátha nám v tom zabránilo. Odehráli jsme ale jinak kvalitní zápas a nemáme se za co stydět. Mužstvo máme oproti minulé sezóně v hodně pozměněné sestavě a tak je potřeba se také sehrát. Věříme, že při dobré docházce na tréninky a bojovnosti v utkáních se budeme stále zlepšovat. Naši branku vstřelil Jiří Pilát. Pozdravujeme našeho dalšího maroda Danka Navrátila a přejeme mu, ať se brzy uzdraví a přijde zas mezi nás.

Sestava: Patrik Pelíšek, Tomáš Royt, Martin Špidlík, Oldřich Dvořáček, Denis Soyma, Lukáš Petrů, Jakub Pospíšil, Jiří Pilát, Jakub Čapka, Jan Kaderka, Štěpán Různar, Tomáš Houdek, Šimon Seidl.

02. kolo neděle 04.09. 13.30 hod. Adamov/Bílovice - LETOVICE 1:2

Hodnocení:

V dalším kole jsme zavítali do Adamova, soupeřem nám byl sdružený tým Adamov/Bílovice. Zápas jsme odehráli velmi dobře a zaslouženě zvítězili. Skoro celý průběh zápasu jsme měli mírnou převahu a dostali se do vedení 2:0. Soupeř nás zatlačil před naši branku až cca 10 min. před koncem, kdy zahrozil několika nebezpečnými střelami, z nichž jedna skončila v naší síti. Dále již ale domácí neměli přesnou mušku nebo nás podržel brankář Patrik Pelíšek. Branky vstřelili Jakub Čapka a Lukáš Petrů. Všem děkuji za předvedený výkon.

Sestava: Patrik Pelíšek, Martin Kobylka, Martin Špidlík, Oldřich Dvořáček, Lukáš Petrů, Denis Soyma, Tomáš Royt, Jakub Čapka, Jiří Pilát, Jan Kaderka, Tomáš Houdek.

03. kolo neděle 11.09. 10.00 hod. LETOVICE - Dolní Loučky 0:1

Hodnocení:

Ve třetím kole jsme na domácím hřišti přivítali hráče Dolních Louček. V prvním poločase měli převahu hosté, ale žádnou ze svých šancí nevyužili, po půli jsme byli rádi za výsledek 0:0. Druhý poločas již byl zápas naprosto vyrovnaný a brankové příležitosti se střídaly na obou stranách. Asi 10 minut před koncem nám soupeř bohužel z brejku vstřelil gól a nám se již nepovedlo srovnat. Hrálo se za velkého vedra, ale hráči obou týmů bojovali až do konce zápasu. Možná by byla spravedlivější remíza, ale štěstí se přiklonilo na stranu hostů z Dolních Louček. Děkuji všem našim hráčům a už se těšíme na další zápas.

Sestava: Patrik Pelíšek, Martin Kobylka, Martin Špidlík, Lukáš Petrů, Štěpán Různar, Oldřich Dvořáček, Tomáš Royt, Jiří Pilát, Jakub Čapka, Jan Kaderka, Jakub Pospíšil, Denis Soyma, Tomáš Pelíšek.

04. kolo sobota 17.09. 14.00 hod. Svitávka/Vísky - LETOVICE 1:0

Hodnocení:

V dalším kole jsme zajížděli do nedaleké Svitávky, kde nás čekal sdružený tým Svitávka/Vísky. Jeli jsme si jednoznačně pro tři body. Bohužel ale zápas skončil naši těsnou prohro 1:0, kdy si náš brankář, na začátku druhého poločasu, sám srazil do vlastní sítě jeden z ojedinělých centrů soupeře. Poprvé v této sezóně jsem nebyl s výkonem týmu spokojen. Nedařilo se nám kombinačně přecházet přes vysoké obránce soupeře a nastřelovanými centry to nešlo už vůbec. Výsledkem našeho zoufalého tlaku byly jen dvě nastřelené tyčky. Také mi ve výkonu chyběla bojovnost, která nás zdobila v předešlých zápasech.

Sestava: Patrik Pelíšek, Martin Kobylka, Martin Špidlík, Jakub Čapka, Tomáš Royt, Oldřich Dvořáček, Denis Soyma, Jiří Pilát, Lukáš Petrů, Jan Kaderka, Štěpán Různar, Tomáš Pelíšek.

05. kolo neděle 25.09. 10.00 hod. LETOVICE - Knínice 1:0

Hodnocení:

V pátém kole jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Knínic. Nečekalo nás vůbec lehké utkání. V Knínicích se dětem od přípravky až po dorost věnují velmi kvalitně a výsledky jsou znát. Celé utkání se hrál vyrovnaný fotbal s gólovými akcemi na obou stranách. Nakonec rozhodla naše proměněná penalta z 60 min., kdy skóroval faulovaný Tomáš Royt. V tomto zápase si bohužel zlomil zápěstí Denis Soyma, takže se naše marodka o dlouhodobě zraněné ještě více rozrostla a už čítá 3 hráče. Všichni přejeme Denisovi ať se co nejdříve uzdraví a je zpět mezi námi. Všichni naši hráči podali velmi dobrý výkon.

Sestava: Patrik Pelíšek, Martin Kobylka, Oldřich Dvořáček, Lukáš Petrů, Denis Soyma, Tomáš Royt, Jakub Čapka, Tomáš Hořínek, Štěpán Různar, Jiří Pilát.

11. kolo středa 28.09. 13.00 hod. Žijeme hrou B (Kunštát) - LETOVICE 11:0

Hodnocení:

Ve středu 28. září, v den státního svátku české státnosti, jsme jeli do Kunštátu, kde nás čekal tým Žijeme hrou B. Domácí tým využil toho, že jejich "A" tým, který hraje krajskou soutěž, zrovna nehrál a povolal posily, takže jsme to měli opravdu hodně těžké. Navíc na naší straně chyběli hned 4 hráči základní sestavy. Utkání bylo vyrovnané jen v druhé půli prvního poločasu, jinak nás soupeř přehrával. Jsem rád, že to máme za sebou a všem hráčům bych chtěl poděkovat, že to s nasazením odehráli až do konce a nevypustili to. Nějaké šance byly, hlavně z brejků a standartek, ale čestný gól se nám bohužel vstřelit nepodařilo.

Sestava: Patrik Pelíšek, Jakub Čapka, Oldřich Dvořáček, Lukáš Petrů, Jan Kaderka, Štěpán Různar, Tomáš Royt, Tomáš Hořínek, Tomáš Pelíšek, Jiří Pilát, Jakub Pospíšil, Tomáš Houdek.

06. kolo neděle 02.10. 10.00 hod. LETOVICE - Šošůvka 1:2

Hodnocení:

V dalším kole jsme se na našem hřišti utkali s týmem Šošůvky. Byli jsme lepším týmem a zasloužili si vyhrát. Bohužel se ale na tyčky a šance nehraje a nakonec jsme nezískali ani bod. Bylo to smolné utkání se smutným koncem pro nás. Náš gól vsítil krásnou střelou z dálky Tomáš Royt. Stále je třeba co vylepšovat. Hrajeme na velkém hřišti, kde je nutné, aby jednotlivé řady spolu více spolupracovali a ne, aby byla mezi našimi útočníky a zálohou nebo obranou a zálohou 20 m díra. Také souhra našeho brankáře s obranou byla velmi špatná.

Sestava: Patrik Pelíšek, Lukáš Petrů, Martin Špidlík, Jakub Pospíšil, Štěpán Různar, Tomáš Royt, Oldřich Dvořáček, Jiří Pilát, Jakub Čapka, Jan Kaderka, Tomáš Houdek.

07. kolo sobota 08.10. 16.00 hod. Lipovec - LETOVICE 10:1

Hodnocení:

Pro utkání v Lipovci jsme měli k dispozici pouze 9 hráčů, tedy hráli jsme bez střídání, ale to samé platilo u našeho soupeře, kterému se mužstvo také nesešlo, tak jak by si představovali. V prvním poločase měl mírnou převahu náš soupeř a zvítězil 2:0. V druhém poločase jsme hráli o jednoho hráče méně, protože jsme pustili Jakuba Pospíšila na pinpongový turnaj do nedaleké Šošůvky, kde jeho tým hrál. Bohužel se nám skřízily nešťastně termíny. V druhém půli měl navrch náš soupeř a přidal dalších 8 branek. Za náš tým se trefil krásně hlavou Oldřich Dvořáček. Hodně nám chyběli zranění hráči.

Sestava: Štěpán Různar, Tomáš Hořínek, Martin Špidlík, Oldřich Dvořáček, Patrik Pelíšek, Lukáš Petrů, Jan Kaderka, Jiří Pilát, Jakub Pospíšil.

08. kolo neděle 16.10. 10.00 hod. LETOVICE - Boskovice B 1:0

Hodnocení:

V zápase proti béčku Boskovic nás čekal těžký zápas. Věděli jsme, že hostující tým přijede s posilami z áčka, které hraje krajskou soutěž, a tak se i stalo. Zápas byl ale vyrovnaný a v některých fázích jsme byli i lepší. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli, gól dal Martin Špidlík z přímého kopu. Všichni hráči podali dobrý výkon, v brance výborně zachytal Štěpán Různar.

Sestava: Štěpán Různar, Tomáš Hořínek, Martin Špidlík, Oldřich Dvořáček, Lukáš Petrů, Tomáš Royt, Jakub Čapka, Jiří Pilát, Filip Křeček, Jan Kaderka, Jakub Pospíšil, Tomáš Houdek, Patrik Pelíšek, Martin Kobylka

09. kolo sobota 22.10. 10.00 hod. Ráječko/Sloup - LETOVICE 6:1

Hodnocení:

Dalším soupeřem nám byl sdružený tým Ráječka a Sloupu, který aktuálně vede tabulku soutěže. Se soupeřem i těžkým terénem jsme se vyrovnali vcelku dobře. Prvních 15 min. se hrál vyrovnaný fotbal, poté přišlo pár našich zbytečných chyb a výsledek po poločase byl 3:0. V druhé půli zápasu si domácí výsledek pohlídali a přidali ještě další tři branky. Naši branku dal v 53 min. krásnou střelou z dálky Tomáš Royt. Do sestavy se po 2 měsících, zaviněných zraněním, vrátil Dominik Horváth, ale bylo vidět, že fyzička a herní pohoda chybí. Cca 15 min. před koncem se nám zranil brankář Štěpán Různar, kterého v brance nahradil právě Dominik a vůbec nebylo poznat, že jsme změnili brankáře, zachytal stejně dobře jako Štěpán.

Sestava: Štěpán Různar, Lukáš Petrů, Martin Špidlík, Oldřich Dvořáček, Tomáš Royt, Jakub Čapka, Jiří Pilát, Jan Kaderka, Jakub Pospíšil, Tomáš Hořínek, Filip Křeček, Patrik Pelíšek, Tomáš Houdek, Domink Horváth.

10. kolo neděle 30.10. 10.00 hod. LETOVICE - Jedovnice/Kotvrdovice 0:1

Hodnocení:

Poslední mistrovský zápas podzimní části nás čekal doma v Letovicích. Změřili jsme síly se sdruženým týmem Jedovnic a Kotvrdovic. Dá se říci, že jsme byli po většinu zápasu lepším týmem, ale bohužel nás opět zradila koncovka. Nastřelili jsme pouze břevno a zbytek pochytal brankář hostů. Nedařily se nám ani standardní situace, kterých jsme měli opravdu mnoho. Naopak ve 40 min. jsme inkasovali gól po individuální akci nejlepšího hráče soupeře. Do konce zápasu zbývalo ještě 30 min., vynutili jsme si tlak, ale bohužel bez výraznější střelecké příležitosti. Nepomohly ani změny v rozestavění hráčů.

Sestava: Dominik Horváth, Tomáš Hořínek, Martin Špidlík, Oldřich Dvořáček, Lukáš Petrů, Tomáš Royt, Štěpán Různar, Jiří Pilát, Jakub Čapka, Filip Křeček, Jan Kaderka, Jakub Pospíšil, Patrik Pelíšek, Tomáš Houdek.

Kontakt na trenéra: Milan Seidl, mob.: 602 496 215, e-mail: seidl.jr@alfachem.cz

Pozn. V případě neúčasti na tréninku nebo zápase je nutná omluva předem. Děkuji.